Poznaj SCOOTIVE WINTER CAMP

Jedyny taki obóz hulajnogowy

Ważne info

Co zabrać?

Dokumenty wyjazdowe
Dokumenty, które każdy uczestnik musi mieć ze sobą, aby zostać przyjętym na obóz to: karta kwalifikacyjna, załącznik do karty kwalifikacyjnej. Wszystkie te dokumenty wysyłane są automatycznie w wiadomości e-mail po zapisaniu się na obóz oraz dostępne są po zalogowaniu się na swoje konto w AveTravel.
Hulajnogę wyczynową
Hulajnoga musi być przede wszystkim sprawna. Przed wyjazdem warto sprawdzić czy nasz sprzęt nie posiada luzów, pęknięć lub wygięć.
Ochraniacze
Podczas jazdy na hulajnodze wyczynowej polecamy używać ochraniaczy na części ciała najbardziej narażone na uderzenie, tj. kolana i kostki. Ochraniacze powinny być dobrze dobrane rozmiarem, czyli sztywno przylegać do ciała, ale przy tym nie uwierać i nie krępować ruchów. Warto zaopatrzyć się również w ochraniacz na zęby.
Obuwie
Odpowiednie obuwie to podstawa. But powinien posiadać płaską, równą podeszwę i być wygodny. Ze względu na częsty wysiłek fizyczny zalecamy zabrać dwie pary butów. Początkującym uczestnikom zalecamy zaopatrzyć się w buty z cholewką zakrywającą kostkę, ze względu na prawdopodobieństwo obicia kostki podestem podczas ćwiczenia niektórych tricków.
Ubrania
(przede wszystkim wygodne):
- dwie pary butów
- dużą ilość t-shirt’ów
- długie spodnie
- bieliznę
- bluzy
- czapkę zimową
- klapki
- pidżamę
- kurtkę zimową
.
Kask
Ważny jest dobrze dobrany rozmiar. Kask powinien sztywno trzymać się głowy, ale nie uciskać. Wskazany jest kask typu „orzech” czyli taki, który chroni (oprócz górnej części głowy) również potylicę. Kaski kolarskie, do sportów wodnych i inne nie nadają się do jazdy na hulajnodze wyczynowej.
Środki higieny osobistej
- ręcznik
- pasta do zębów
- szczoteczka do zębów
- mydło
- szampon do włosów
Pieniądze
Niewielka ilość pieniędzy będzie potrzebna młodemu uczestnikowi na codzienne, drobne wydatki, takie jak napoje i słodycze.
Dobry humor i pozytywne nastawienie.

Ważne info

Sprzęt

Różnice
Jak odróżnić prawdziwą Hulajnogę Wyczynową przeznaczoną do freestyle’u, wykonaną w aktualnie obowiązujących standardach od innych hulajnóg?

Waga: 3 - 4,5 kg

Podest nie posiada ruchomych części, krawędź podestu jest prostokątna a hamulec jest bezpośrednio przykręcony do podestu.

Kółka o rdzeniu aluminiowym pokryte poliuretanem średnicy 100-125mm.

Kierownica nie składa się i nie posiada ruchomych części.

Stery: zintegrowane z główką podestu.
Uwaga!
Wiele sklepów (sieciowych, marketów, rowerowych, allegro) oferuje hulajnogi typu “wyczynowego”, które pozornie przypominają Hulajnogi Wyczynowe, jednak nimi nie są. Wspomniane hulajnogi nie są przeznaczone do wyczynowej jazdy, są mało wytrzymałe, niebezpieczne i niekompatybilne z aktualnymi standardami.

Uczestnik powinien posiadać sprawną Hulajnogę Wyczynową.


Wypożyczalnia hulajnóg
Istnieje możliwość wypożyczenia hulajnogi na czas trwania obozu. Hulajnogi, które posiadamy są solidne, bezpieczne i zgodne z aktualnymi standardami. Każdy z nich posiada sprawny hamulec, pegi montujemy na życzenie klienta. W celu optymalnego doboru hulajnogi konieczne jest podanie wzrostu uczestnika. Zapytania w temacie wypożyczenia hulajnogi prosimy kierować mailowo na adres lp.evitoocs@ydarop.de